SAÇ EKİM YÖNTEMLERİ

FUE (FOLICULER UNIT EXTRACTION)

Saç köklerinin, genetik olarak dökülmemeye kodlu ense bölgesindeki özel saçlı bölgeden kişiye özel uçlarla tek tek alınıp, açılmış veya seyrelmiş bölgelere tek tek nakledilmesi işlemidir.

Mikrogreft; Foliküler ünitelerin ayrıştırılarak saç teli veya saç telleri içeren haline denir. saç foliküllerinin ayrıştırılması saç naklinde elde edilecek başarıyı etkileyebilir.

FUE yöntemi ile foliküler üniteler, donör alandan tek tek elde edilirler ve yapıları bozulmaz. Bu şekilde yapıldığı taktirde, işlemin başarısı garantilenmiş olur.

Bu yöntem, ağrısız, acısız ve maksimum saç teli nakli imkanı sunduğundan oldukça tercih edilir ve konforludur. İyileşme dönemi çok kısadır. Hastalar, ertesi gün işlerine devam edebilirler. Herhangi bir şişme ya da morluk oluşmaz. Bu yöntemde son derece doğal ve sık bir görüntüye kavuşmak mümkündür.

 

FUT (FOLICULER UNIT TRANSPLANTATION)

Ense bölgesindeki iki kulak arasındaki bölgedeki genetik olarak dökülmemeye kodlu bölgeden flep adı verilen doku parçasının cerrahi yolla çıkarılıp, mikroskop altında tek tek ayrıldıktan sonra açık veya seyrek bölgeye nakledilmesi işlemidir.

Bu yöntem, saç sayısını sınırlandırdığı, ağrılı iyileşme dönemi olduğu ve kesi yerinde iz bıraktığından günümüzde çok tercih edilmemektedir.

 

BHT (BODY HAIR TRANSPLANTATION)

Ense bölgesindeki saçları yeterli olmayan kişilerde vücut kıllarından tek tek alınarak sıklaştırma için kullanılmaktadır.

Saç dökülmesi sebepleri başlığını inceleyin. Bunların haricinde medikal yöntemler, saç ekimi için başka alternatifler sunmaktadır.

 

Saç Ekimi Medikal Yöntemler

 

PRP TEDAVİSİ (PLATELET RICH PLASMA):

PRP İngilizce “Platelet Rich Plasma” kelimelerinin ilk harflerinden üretilmiş trombositten zengin plazma anlamına gelen bir yöntemdir.

Kişiden 8-10cc arası alınan kan,santrifüj edilerek hücrelerinden ayrılır. Elde edilen Plazma sıvısı, özel bir işlem uygulanarak, sorunlu bölgeye (dökülmüş veya seyrelmiş) uygulanır. Bu Plazma sıvısının içerisinde trombositler, akyuvarlar, pıhtılaşma faktörleri ve trombosit büyüme faktörleri bulunur. Bu yöntemde büyüme faktörleri, sorunlu bölgedeki kök hücre aktivasyonunun artmasını ve çoğalmalarını hızlı bir şekilde sağlar. Bu sayede doku yenilenme süreci hızlı bir şekilde aktive olur. Zayıflamış saç köklerini güçlendirmek, saç dökülmesini durdurmak için kullanılan en yeni yöntemlerden biridir.

Ayda bir kez yapılabilir,ortalama 3 seans yeterlidir.

Bu yöntem dahilinde hazırlanan serum hastanın kendi kanından hazırlanmaktadır. Saçlı derideki saç köklerinin büyüme ve gelişmesini aktive ederek, saç dökülme tedavisinde kullanılan en yeni yöntemlerden biridir.

 

SAÇ MEZOTERAPİSİ:

Saçın büyümesi ve gelişmesi için gerekli olan vitamin, mineraller ve oligo elementlerin saçlı deriye özel iğnelerle enjekte edilmesi işlemidir.

Problemin derecesine göre, uygulanacak seans sayısı belirlenir. Ortalama 6-8 seans yeterlidir. Saç mezoterapisinde saç köklerinin beslenmesi artacağından saçlarda kalınlaşma ve dökülme probleminin durması söz konusudur.

 

LAZER TEDAVİSİ:

Modern tıbbın bir çok alanında kullanılan lazer,saç tedavisinde de yerini almıştır. Düşük dozlarda saçlı deriye uygulanan lazer terapi sonrasında,saçlı derideki kan akışını hızlandırarak foliküllerin daha fazla beslenmesini sağlar.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak saç dökülmelerinde,sebep olan etkenlere bağlı olaraktan sunulan çözümlerden birisi de Medikal Tedavilerdir. Androjen hormonunu baskılayıcı ilaçlar ve saçlı derideki kan dolaşımını hızlandıran losyon ve tabletler vardır.

Bu ilaçların kullanım şekli ve dozu, bir uzman tarafından muayene edildikten sonra belirlenir. Saç çıkarma oranları düşüktür. Ancak cansız ve incelmiş saçlara uygulandığında gözle görülür bir şekilde canlanma ve kalınlaşma gözlenir.

 

FUE (FOLICULER UNIT EXTRACTION)

FUT (FOLICULER UNIT TRANSPLANTATION)

PRP (PLATELET RICH PLASMA)

Sosyal Medya Haberleri

   

 Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

   
   

Çözüm Ortağımız

www.elitistanbul.com.tr